21 grudnia 2010
Krótko o grywalnych rasach
20 grudnia 2010
Kim można będzie grać?
Bohaterowie rozpoczną kampanię pracując na własną rękę, a z czasem, wraz ze zdobywaniem kontaktów, i wyborami przez siebie poczynionymi, pojawiają im się opcje dołączenia permanentnego lub czasowego do innych grup, organizacji lub też nawet praca dla rządu.
BG już na dzień dobry między sobą zawiążą spółkę, dlatego też bardzo ważnym czynnikiem motywującym dla BG będą fundusze. W podręczniku przedstawiony będzie mikrosystem obrazujący koszty utrzymania firmy tworzonej przez bohaterów- od kosztów podróży statkiem, poprzez wykupywanie licencji, aż po opłaty informatorów itp.
19 grudnia 2010
Ustrój kosmosu
Jak kogoś zainteresowała gra pod roboczym tytułem Arka, to oto kolejny fragment przybliżający opis "o czym to jest".
Opis Znanego Kosmosu
Z Edenem niestabilnym sejsmicznie, a pozostałymi planetami również niezbyt zdatnymi do zamieszkania, preferowaną formą zasiedlenia kosmosu okazały się orbitalne kolonie. W kolonii da się wytworzyć sztuczne ciążenie wygodne dla ludzi (na dużych planetach jest zbyt wysokie, na małych - niezdrowo niskie) zaś segmenty zero-g zmniejszają koszta działalności przemysłowej. Dodatkowo brak prawdziwej grawitacji ułatwia starty statków kosmicznych w efekcie umożliwiając względnie łatwy transport między koloniami, nawet takimi oddalonymi o dziesiątki AU.
Z drugiej strony każdy przemysł potrzebuje surowych materiałów, które ciężko pozyskać z niczego. Dlatego w całym systemie rozwinięte jest górnictwo asteroidowe a także w pewnym stopniu planetarne. Najsilniejsze państwa, jak Elektorstwo Saksonii czy Rzeczpospolita Sarmacji eksploatują planety i bogate w zasoby księżyce, zaś Eden jest tradycyjną posiadłością Gwiezdnej Cesarzowej.
Imperium stanowi dość luźny związek państw, zaś jego władcę wybierają Elektorzy – przywódcy najświatlejszych władztw kosmosu. Ostatecznym celem Imperium jest zjednoczenie całej Ludzkości pod jedną władzą czy to drogą dyplomacji czy podbojów, jednak póki co jest to nieosiągalne. Z drugiej strony wiele państw takich jak Brytania, Kastylia, Wenecja czy wzmiankowana Rzeczpospolita osiągnęły znaczną siłę niezależnie od Imperium. Setki państw jeszcze mniejszych, niekiedy ograniczających się do jednej asteroidy lub stacji kosmicznej, również cieszą się (nie zawsze uznawaną przez główne mocarstwa) suwerennością lub decydują się na lenniczą zależność wobec któregoś ze słabszych państw czy członkostwo w wielostronnych sojuszy obronnych. Ich suwerenność jest rzecz jasna mocno ograniczona, więc dokładna ilość państw w Nowym Systemie waha się między 30 a 270 zależnie od tego, co uznajemy za państwo a co nie.
Ponad tym wszystkim jest Kościół z Papieżem Kosmosu na czele – quasi-boską istotą rzekomo zdolną do dokonywania cudów. Kościół – popierany w różnym stopniu przez niemal wszystkich władców i uznawany za autorytet przez większość ludzi zdecydowanie „miesza się do polityki” – dąży do zwiększania swoich wpływów niejednokrotnie rozgrywając przeciwko sobie różne państwa czy klasy społeczne. Rywalizują ze sobą o dochodowe posady również duchowni. Nad wszystkim stara się panować Wieczny Kapłan, Papież Kosmosu, zamieszkujący boską siedzibę na Tysiącletniej Arce, tym samym okręcie który przywiózł ludzi do Nowego Systemu.
16 grudnia 2010
Kolejna gra SF
Gra (setting) jest opracowywana pod roboczym tytułem "Arka"
15 grudnia 2010
Nad czym pracuje
14 grudnia 2010
Czego Lacuna Incognita nie oferuje?
Stargate Universe - Get Back to the Stargate by thardie
![]() |
Źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wormhole_travel_as_envisioned_by_Les_Bossinas_for_NASA.jpg |
![]() |
Źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Opening_chess_position_from_black_side.jpg |
![]() |
Źródło: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5f/Banner_politics.jpg |
![]() |
Źródło: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e3/TOYOTA_i-unit.jpg |
11 grudnia 2010
Układ Helios
![]() |
Autor: Devales |
System Helios jest unikatowy, pod względem ilości bram jakie posiada do innych systemów. Jest ich trzynaście. Dwanaście tworzących koronę Heliosa, oraz jedna która wiodła na ziemię.
Nazwy nadano im według astronomicznych gwiazdozbiorów. Tak więc kolejno są to :
- Aries - Zajęty przez UnaSul
- Taurus- Zajęty przez dEF
- Gemini
- Cancer - Zajęty przez KZS
- Leo
- Vigro
- Libra - Zajęty przez FAN
- Scorpio
- Sagitarius -Zajęty przez Khaliafah
- Capricorn
- Aquarius - Zajęty przez NAU
- Pisces